Basın Bülteni

Contemporary Istanbul Vakfı, fikirlerini ve desteğini her zaman önemsediği seçkin dostlarıyla, 29 Eylül akşamı, Fişekhane içinde kendisine ayrılmış bir sergi ve üretim mekanı olan Cocoon’dabuluştu. Bir sergi açılışı, geleceğe ait bir vizyon sunumu, ardından yakın dostlarla yenilen samimi bir akşam yemeği şeklinde organize edilen bu gece, Contemporary Istanbul Vakfı’nın kültür ve sanat dünyasıyla ilgili vizyonunu belki de ilk defa dünyayla paylaştığı, adeta bir başlama vuruşuydu.
‘‘Başka Bir Yer’’ isimli Ceren Oykut / Ekin Saçlıoğlu sergisi, 24 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında Sofa Otel’in kültür alanı HallArts’ta ‘Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı’ (ÇİV) ev sahipliğinde düzenleniyor.
BüroSarıgedik, kuruluşunun birinci senesinde temsil ettiği sanatçıların eserlerinin yer aldığı yeni bir sergiyle izleyici karşısına çıkıyor. “Ormanda Yürüyenler: Sanatçı/Hikaye Anlatıcısı” ismini taşıyan sergi, 30 Aralık tarihine kadar Sofa Hotel’in sanata ayrılan mekanı HallArts galeride devam edecek.
Zaman Zamanlama sergisi Eren İnönü’nün yaklaşık 13 yıl boyunca çektiği fotoğraflardan özel bir seçki sunuyor. Alışılmış fotografik sunum yöntemlerinin dışında düzenlemelere yönelen sergi, fotoğrafın malzemeyle, uzamla ve izleyiciyle birlikteliğini ön plana alan bir anlayışı benimsiyor.