Çağdaş İstanbul Vakfı, 2019 yılına ‘‘Başka Bir Yer’’ isimli Ceren Oykut / Ekin Saçlıoğlu ikili sergisi ile başlıyor.

‘‘Başka Bir Yer’’
Ceren Oykut / Ekin Saçlıoğlu
Açılış: 24 Ocak Perşembe Saat 19:00
Mekan: HallArts, Sofa Hotel Istanbul, Autograph Collection
Sergi 25 Ocak – 9 Şubat 2019 tarihlerinde 11.00 – 19.00 saatleri arasında gezilebilir.
(Pazar günü hariç)

‘‘Başka Bir Yer’’ isimli Ceren Oykut / Ekin Saçlıoğlu sergisi, 24 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında Sofa Otel’in kültür alanı HallArts’ta ‘Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı’ (ÇİV) ev sahipliğinde düzenleniyor.

‘‘Başka bir Yer’’, iki sanatçının kendilerinin ve birbirlerinin üretimleri hakkında yazışırken değindikleri ortaklıklar üzerine oluşmuş bir başlık. 2017’den beri yaşamını

Berlin’de sürdürmekte olan Ceren Oykut ve İstanbul’da yaşayan Ekin Saçlıoğlu, gitmek-kalmak, barınmak, görünür-görünmez olmak, ait olmak-olamamak, yalıtılmak, kamufle olmak, yabancılaşmak gibi konuları içeren, ancak birbirlerinden farklı zamanlarda ve birbirlerinden bağımsız olarak gerçekleştirdikleri üretimlerinin ortaklığını fark ederek bu serginin seçkisini oluşturdular.

Gündelik hayatı, ayrıntılı kent peyzajlarına taşıyan, karikatür, minyatür ve haritacılık gibi farklı alanların etkilerini yapıtlarında gördüğümüz Ceren Oykut, sergiye, 2014-15 yılları arasında ürettiği, yalıtılma ve yabancılaşma ile değişen günlük yaşam alışkanlıklarının haritasını oluşturmaya çalışan bir seçki ile katılıyor.

Resim, heykel, desen, yerleştirme gibi farklı disiplinlerde, zengin bir malzeme ve konu çeşitliliği ile üreten Ekin Saçlıoğlu ise bu ikili sergide, 2018 tarihli İstanbul’da ilk defa sergileyeceği desen ve heykel serileri ile yer alıyor.

Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı

Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı (ÇİSKEV) gücünü geçmişteki deneyimlerinden ve genç sanatseverlerden alıyor, sanatın gelişmesine ve yayılmasına destek olmayı, paylaşımcı ve katılımcı bir yaklaşımla geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlıyor.

Vakıf, sürdürülebilir, kaynakları ihtiyaca göre doğru kullanan, yereli besleyen, geleceğe yatırım yapan bir sistem oluşturmayı hedefliyor. Tasarlayacağı programla, sorumlu, sürdürülebilir, “araştırma”, “uygulama” ve “paylaşma” adımlarıyla şekillenen, izleyici ve katılımcısı ile yaşayan ve gelişen bir sistem kurmayı amaçlıyor.

Eğitim, araştırma, sergi, yayın, konuşma ve misafirhane başlıkları altındaki etkinliklerin hayata geçmesi için yerel ve uluslararası kurumlarla iş birlikleri öngörülüyor.