Hareket Eden Anılar

KÜRATÖR: AYÇA OKAY

Contemporary Istanbul Vakfı (CIF) ve Borusan Contemporary iş birliğinde düzenlenen Hareket Eden Anılar sergisi, 27 Mayıs- 6 Ağustos 2021 tarihleri arasında, Fişekhane bünyesinde yer alan sanat alanı Cocoon’da izleyiciyle buluşuyor.

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan 16 esere yer veren sergi, teknolojinin sanat üzerindeki etkisinin giderek arttığı bir çağı, İstanbul gibi metropollerin yaşam deneyimi üzerinden anlatıyor. Çok katmanlı kentlerin barındırdığı duygular, hatıralar, sosyokültürel geçmiş, doğanın kentsel dokuyla uyumu gibi konular üzerinde düşündüren sergide yer alan güncel sanat eserleri Fişekhane’nin tarihi dokusu ve mimarisi ile bütünlük kuruyor.

Hareket Eden Anılar sergisinde sanatseverler ile buluşacak sanatçılar; Olaf Otto Becker, Laurent Bolognini, Bomoon, Edward Burtynsky, Daniel Canogar, U Ram Choe, Reinhard Görner, Laurent Mignonneu, Francois Morellet, Ivan Navarro, Alan Rath, Daniel Rozin, Christa Sommerer, teamLab, Frank Thiel, Michael Wolf

 

COVID-19 önlem ve tedbirleri doğrultusun Pazartesi – Cumartesi günleri arasında saat 10:30 – 18:00 arası ziyaret edilebilir.

Hareket Eden Anılar Kataloğunu indirmek için buraya tıklayın.

Adres: Kazlıçeşme Mah. Kennedy Caddesi, No: 52V, Büyükyalı – Zeytinburnu