CIF Dialogues 2018

Contemporary Istanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı (CISKEV) çağdaş sanatın ve çağdaş kültürün gelişmesine destek olmak, geniş kitlelere ulaştırmak, dünyadaki çağdaş sanat üretiminin ve kültürel gelişmelerin seçkin örneklerini, yeni girişimleri ve değişik akımları İstanbul’daki sanatseverlere sunmak ve çağdaş sanat kültürünü yaymak amacıyla 2018 yılında kurulmuştur. Türk çağdaş sanatını ve kültürünü dünyaya tanıtmanın yanı sıra, İstanbul’u uluslararası kültürsanat platformunun önemli merkezlerinden biri olarak konumlandırmayı amaçlamaktadır.

Geçtiğimiz senelerde CIF Dialogues; müze ve galeri direktörlerinin, sanatçıların, küratörlerin konuşmacı olarak katılımıyla Contemporary Istanbul’un fuar alanında gerçekleşmiştir. CIF Dialogues yeni kimliği ile bağımsız bir seminer olarak Contemporary Istanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı (CISKEV) şemsiyesi altında ve vakfın ilk etkinliği olarak 18 Eylül 2018 tarihinde Sofa Hotel Istanbul, Autograph Collection – Hall Arts’ta düzenlenmiştir.

CIF Dialogues 2018’in Duyarlılıklar olarak belirlenen ana teması; katılımcıların sanatın farklı disiplinlerini yorumlayarak ve empati kurarak etrafını anlaması ve değer vermesi hedeflenmiştir. Oturumlar; sanat, mekan ve mimari, teknolojii, inovasyon, kültür, tasarım ve kültürel miras kavramları ile yakından bağlantılı gerçekleşmiştir. CIF Dialogues her zamanki gibi katılımcı ve konuşmacıların fikir ve deneyim paylaşımı için bir platform oluşturmuştur.